LKJH

Vaše brána do nebes

  

EAC 2018 aneb motorová akrobacie ve městě nad Vajgarem

Už 1. září odstartuje na našem jindřichohradeckém letišti 21. ročník evropského šampionátu v motorové akrobacii v nejvyšší kategorii Unlimited. Pro více informací o programu a účastnících navštivte oficiální stránky závodu http://eac2018.cz

 

Návštěvníci a příznivci našeho aeroklubu už mohli také na letištní ploše a především nad ní zaznamenat pohyb španělského závodníka Cástora Fantoby a jeho ruského akrobatického plnokrevníka. 

 

Suchoj Su-31M. Foto: Denisa Doležalová

Suchoj Su-31M na našem letišti, srpen 2018. Foto: Denisa Doležalová

 

 

Pokud jste měli štěstí, mohli jste v posledních dnech vidět i trénink Martina Šonky, který si k přilétá osahat závodní box z jeho nedalekého domovského Tábora. Přikládáme pro potěchu oka již starší, ale stále pozoruhodné video vzdušné souhry akrobatického speciálu a padáku, čímž symbolicky zakončujeme i víkend patřící jindřichohradeckému Poháru v přesnosti přistání. 

 

 

 

Aeroklub JH prosí o shovívavost a omlouvá se všem obyvatelům J. Hradce a okolí za momentální zvýšenou hladinu hluku, způsobenou tréninkovými lety akrobatických letců. Provoz bude omezen, létat se bude pouze od 9:00 do 18:00 hodin, protože si uvědomujeme, že zdaleka ne všichni naši spoluobčané jsou postiženi letectví tak jako my a může je hluk obtěžovat. Mistrovské klání se nám kvapem blíží, závodníci se slétávají ze všech koutů světa. Momentálně na letišti trénují piloti že Španělska, Švýcarska, Maďarska, Francie, Polska a Ruska. Očekává se i přílet závodníka z daleké Austrálie a sedminásobné absolutní mistryně světa žen v akrobatickém létání Světlany Kapaniny. Těšit se samozřejmě můžete i na české akrobatické letce Martina Šonku, Petra Kopfsteina a Marka Hyku. Všechny srdečně zveme, přijďte se podívat, těšíme se na vás! Přijít můžete už i na tréninky, soutěžit se započne 1.9., končit budeme 8.9.